Lássuk a tényeket:
- Táplálékunk a finomítás és a tartósítás miatt bizonyos anyagokból kevesebbet tartalmaz. Ezek: nyers gyümölcs, zöldség, élelmi rost, vitamin, nyers táplálék, hidegen sajtolt olaj, enzimek, nyomelemek, ásványi anyagok.
- Bizonyos anyagokból – tartósítószer, ételfesték, ízfokozó, só – túl sok van bennük.
- Némelyik gyerek egész nap rágcsál valamit.
- Sajnos a gyerkőc nem úgy étkezik, ahogy mi, szülők elgondoljuk. Utálja a halat, és nem eszi meg a zöldséget sem. Viszont eszi a csipszet és a csokit.
- A gyermekek soha nem hagynak ki étkezéseket, mert ha nem éhesek, akkor is enniük kell a szülők aggódása miatt.
Ha minden szükséges dolgot összekevernénk egy készítményben, már létre is tudnánk hozni azt, amit a Jóisten évmilliókkal ezelőtt megalkotott, vagyis az élő, nyers táplálékot. Ez az, ami gyári vitaminnal nem helyettesíthető.
Az étrend-kiegészítők a hiányzó anyagok pótlására valók. A jó minőségű vitaminkészítmény természetes táplálékból készül, kíméletes eljárással. Inkább több tablettás csomagnak lehet felfogni, amelyben van olaj, klorofill, gyümölcskivonat, rost, ásványi anyag. Ezek összekeverése a könnyebb emészthetőség szempontjából nem mindig szerencsés. Ezenkívül azért is jobb, ha az összetevőket külön-külön vesszük magunkhoz, mert nem mindig van szükség mindegyikre.
A B!omultivitamin megfelel ezeknek a feltételeknek, de kis gyermekeknek nem adható.
Úgy gondolom, hogy a gyermekek vitamin- és enzimpótlására a legjobb az élő, nyers, friss táplálék, illetve a kíméletes eljárásokkal készülő, az élő anyag energiáját megőrző termékek. Az Energy-nek jelenleg több olyan készítménye van, amelyekből össze lehet állítani azt a bizonyos kis napi csomagot felnőttnek és gyereknek is.
Élő enzim, vitamin, ásványi anyag a nyers és a 30 foknál magasabb hőmérsékletre nem melegített ételekben van.
Nemcsak az a probléma, hogy a táplálékban kevesebb a vitamin, hanem az is, hogy ételeink egy része salakképző, és lerakódik a bélrendszerben – főleg ha valaki kevés rostot, klorofillt (zöldet) fogyaszt. Vitaminpótlás előtt mindig a felszívódást kell javítani, az emésztőrendszert és a beleket tisztítani. Előbb tehát a tisztítás, aztán jöhet a pótlás.
Nem biztosan baj, ha étvágytalan a gyerekAz étvágytalan gyermek két dolgot jelent. Az egyik a túlságosan aggódó szülő, aki azt hiszi, hogy a gyerek keveset eszik. A gyerek nagyon energiatakarékos lény. Sokuknak olyan kiválóan működik a szervezete, hogy nagyon kevéssel is beérik, és nem baj, ha kimarad egy-egy étkezés. Ha a gyermek egészséges és jó a teherbíró képessége, akkor nem baj, ha nem eszik, és nem baj, ha sovány.
Ha valami nincs rendben a szervezetében, akkor a gyerek nem eszik. Ezzel segíti a kiválasztó szerveket. Az állatok is kihagynak étkezést, de kinek jutna eszébe rábeszélni egy kutyát az evésre, ha nincs étvágya? És a gyerekünket??
Az a bizonyos napi 1-2 alma… Étkezés előtt egy órával fogyasztva benne vannak a szükséges rostanyagok és a vitaminok.
Kis gyermekeknél az étvágy javítására a Vironal a legjobban bevált csepp. Kezeli a székrekedést, tisztítja a vastagbelet, a tüdőt, a gyomrot. Megszünteti a gyulladásokat a szervezetben, pusztítja a kórokozókat. Ha szükséges, akkor a kapszulából kibontott Probiosan-nal kiegészíthetjük.
Szintén nagyon hatékony a belek tisztítására a King Kong. Nagyobbak a Regalen-t vagy a Cytosan-t is hajlandók beszedni. Ezenkívül a Korolen is béltisztító hatású.
Van néhány ételcsoport, amelyek fogyasztásával az összes vitaminhoz hozzá lehet jutni.
Mindennap kell piros, zöld és sárgaNevezhetjük ezt színek szerinti táplálkozásnak is: mindennap kell ennünk pirosat, zöldet és sárgát. Legjobb, ha mindhárom szín megvan egy salátatálban vagy a tányérban.
A piros ételek A-, C- és B-vitaminokat tartalmaznak. A feketék, kékek – káposzta, bogyós gyümölcsök, aszalt szilva – erősítik az érrendszert, nyálkahártyát, flavonoidokat és antocián festékanyagot (baktériumölő hatás) tartalmaznak. Az Energy készítmények közül ilyen a Flavocel tabletta, ami hibiszkusz virágból készül és C-vitamint tartalmaz.
Zöldek: levelek, algák, búza- és árpafű, zöldségek. Ásványi anyagok, enzimek, B-vitaminok, B12- és C-vitamin van bennük. Klorofill tartalmuk révén “zöld vérnek” is nevezhetjük őket. A szervezet egyetlen ásványi anyag kicserélésével piros vérfestéket tud klorofillból előállítani. Az algákban B12-vitamin is van, ezért nagyon fontosak a vérszegénység megelőzésében. A klorofill és a levélkivonat lúgosítja a szervezetet, tisztítja a májat és a vért. A zöld táplálékok megelőzik a daganatok kialakulását, és a gyógyulásban is segítenek. Sok mikroelemet, rostot, élő enzimet tartalmaznak. A legtöbb enzimet a zöld árpafűből szerezhetjük be.
Az Energy készítmények közül a Probiosan bélbaktérium készítmény, a Chlorella alga tabletta, a Spirulina alga árpával, és a Barley zöldárpa italpor zöld készítmény. Regalen-nel, Vironal-lal is jól kombinálhatók.
Tegyük fel önmagunknak a kérdést: naponta elegendő mennyiségű zöldet eszünk?
Nézzük a sárga táplálékféléket, amelyek bővelkednek A-, E-, F-, D-, B-vitaminokban, köztük B17-vitaminban. Ide tartoznak a sárga, narancssárga zöldségek (sütőtök, sárgarépa), gyümölcsfélék (sárgabarack az olajával együtt, sárgadinnye stb.), tojás, magvak, gabonafélék, valamint a hidegen sajtolt olajok. Mire is jók a sárgák? Nyálkahártya-védelemre, az idegrendszer, az agy, a látás, a bőr, a haj és az immunrendszer támogatására.
Az olajok beviteleA legfontosabb olaj a (telítetlen zsírsavakat tartalmazó – a szerk.) halolaj. Hetente kétszer kellene halat fogyasztanunk. Angliában a 6 év alatti gyermekeknek kötelezővé tették a halolaj fogyasztását. (Régi jó csukamájolaj…) Gyermek esetében a magatartási és tanulási problémák, dyslexia, ekcéma, asztma megelőzésére ajánlottak, felnőttnél koleszterinszint-csökkentésre, depresszió és változókori panaszok ellen, immunerősítésre, termékenységi problémákra, szépségápolásra, székrekedés ellen éhgyomorra.
Az olajok pótlása nagyon egyszerű, napi 2x1 kanállal, evés után kell fogyasztani őket. Angliában a fiatalkorúak börtönében megtanítják a gyerekeket arra, hogy naponta fogyasszanak hidegen sajtolt olajat, halolajat. Javítja a magatartási zavarokat, tanulási képességeket.
Az Energy készítmények közül a Vitamarin halolaj készítmény kíméletes eljárással készült, ezért tartalmazza a szervezetünk számára fontos anyagokat. Korolen-nel kombinálva megelőzi a tanulási problémákat, a hiperaktivitást.
A Celitin agy- és érvédő kapszula a páfrányfenyő (ginkgo) mellett lecitint tartalmaz, ami szójaolajból készül.
Az ásványi anyagok és nyomelemek magvak fogyasztásával, bogyós gyümölccsel, algával, zöldekkel, gabonával, tojáshéj-porral vihetők be. Az Energy készítmények közül a Fytomineral csepp jól felszívódó, ásványianyag-pótló készítmény.
A napi vitamincsomagA gyermekeknek ajánlott napi vitamincsomag tehát a 3 szín bevitelével a következő lehet:
1-2 kapszula Vitamarin, fél-1 db Flavocel, valamelyik zöld készítmény (1 pohár árpaital, 2-3 db Chlorella vagy 2-3 Spirulina Barley tabletta) és 5-10 csepp Fytomineral.
Az ételbe, főzelékbe, krumplipürébe, mártásba lehet csempészni az árpaport, teába összetörve a Flavocel-t. Felnőtt megduplázhatja, akár meg is háromszorozhatja ezt az adagot. (Zöld tablettát akár 6x6-os adagban is fogyaszthat egy daganatos beteg, nincs mellékhatása!)
Természetes, hogy az ajánlott készítményeket folyamatosan lehet szedni, hiszen ezekre az anyagokra a szervezetünknek állandóan szüksége van, főleg télen, amikor kevesebb a gyümölcs és zöldség. Kínáljuk gyermekeinket naponta nyers, élő táplálékkal, és ha úgy ítéljük meg, hogy valamelyik színből kevesebbet fogyasztottak, egészítsük ki az Energy kíméletes eljárással készülő, enzimekben és vitaminokban gazdag táplálékaival.
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése